Boys Golf: Class 5A state second round tee times, pairings

147

FORT COLLINS | Tee times and pairings for the second round of the 2015 Class 5A boys state golf tournament Oct. 6 at Fort Collins Country Club. Aurora players bold and uppercased:

Courtney Oakes is Aurora Sentinel Sports Editor. Reach him at 303-750-7555 or [email protected] Twitter: @aurorasports. FB: Aurora Prep Sentinel

BOYS GOLF
BOYS GOLF

AURORA 5A STATE SECOND ROUND TEE TIMES

TEE NO. 1

8:30 a.m.: Kyle Pearson (Highlands Ranch), Shane Tilger (Broomfield), MASON JOWSEY (GRANDVIEW)

8:39 a.m.: JT Snowden (Rock Canyon), Buck Guthrie (Monarch), BENNETT ROGERS (REGIS JESUIT)

8:48 a.m.: Sam Blackwood (Heritage), Matt Atkins (Fossil RIdge), Alec Poorman (Boulder)

8:57 a.m.: JI WOO JANG (CHEROKEE TRAIL), Kailer Rundiks (Denver East), Kevin Liao (Lakewood)

9:06 a.m.: Reese Leiker (Heritage), Danny Gallant (Monarch), Arik Roberts (Palmer)

9:15 a.m.: DAVIS BRYANT (EAGLECREST), Jeremy Mosser (Lakewood), Daniel Pearson (Fairview)

9:24 a.m.: Wes Moran (Coronado), Chris Raap (Mountain Vista), CAL MCCOY (REGIS JESUIT)

9:33 a.m.: Brock Dowdy (Denver East), Austin Burgess (Coronado), Noah Brownell (Fossil Ridge)

9:42 a.m.: Trevor Olkowski (Grand Junction), Troy Dangler (Fruita Monument), Nick Leibold (Heritage)

9:51 a.m.: Jackson Crist (Highlands Ranch), Isaac Petersilie (Coronado), Marcus Tait (Columbine)

10 a.m.: Chadd Vasquez (Doherty), David Packer (Arapahoe), Dillon Stewart (Fossil Ridge)

10:09 a.m.: Jack Castiglia (Lakewood), Canon Olkowski (Grand Junction), TYLER ZHANG (REGIS JESUIT)

10:18 a.m.: AJ Ott (Fort Collins), Austin Hardman (Mountain Vista), Josh Caridi (Fossil Ridge)

10:27 a.m.: Hunter Paugh (Fort Collins), Griffin Barela (Lakewood), ANDREW MCCORMICK (REGIS JESUIT)

TEE NO. 10

8:30 a.m.: Blake Anderson (Fruita Monument), Hunter Tuite (Cherry Creek), PAUL CLEVELAND (SMOKY HILL)

8:39 a.m.: Ryan Pearson (Highlands Ranch), Ryan Zetwick (Rock Canyon), Tyler Martinez (Arapahoe)

8:48 a.m.: CHRISTOPHER KENNEDY (SMOKY HILL), Cam Nagel (Rocky Mountain), Chad Smucker (Mountain Vista)

8:57 a.m.: Ryan Kropp (Brighton), DANNY TAGGART (GRANDVIEW), Andrew Perry (Fairview)

9:06 a.m.: Austin Duffy (Arapahoe), Ethan Alexander (Monarch), Evan Kalac (ThunderRidge)

9:15 a.m.: Grey Brewer (Cherry Creek), Reese Taylor (Castle View), Adam Schiller (Rock Canyon)

9:24 a.m.: Taron Ford (Prairie View), Blake Schneiter (Grand Junction), Andrew Stroh (Doherty)

9:33 a.m.: Cade Kilkenny (Cherry Creek), BRADLEY SCALIA (CHEROKEE TRAIL), Charlie Schneider (Highlands Ranch)

9:42 a.m.: Connor Jones (Mountain Range), David Roney (Douglas County), Freddie Gluck (Boulder)

9:51 a.m.: Will Branan (Fairview), Cameron Chapman (Mountain Vista), Bobby Eckles (Poudre)

10 a.m.: Carson Kilner (Rock Canyon), Eli King (Fairview), Jared Sitzman (Legend)

10:09 a.m.: Tom Packer (Arapahoe), Tyler Mulligan (Chaparral), Wyatt Derman (Castle View)

10:18 a.m.: Ryan May (Broomfield), Mark Colvin (Pine Creek), Jacob Russell (Chaparral)

10:27 a.m.: Bryce Hoskins (Greeley West), Max Haas (Legend), Kyle Blair (Central GJ)